این 5 آجیل را حتما روزانه بخورید
مقدار پروتئین، فیبر و چربی برخی آجیل ها منجر به احساس سیری و جلوگیری از پرخوری می شود.
گردو :یکی از این آجیل ها است. گردو دارای بالاترین سطح اسیدهای آلفا لینولنیک بوده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. به علاوه مطالعات اخیر نشان داده اند که خوردن تعداد انگشت شماری گردو در روز خطر ابتلا به بیماری های زوال عقل را در هر سنی کاهش می دهد و حافظه را بهبود می بخشد.


 
بادام هندی: حاوی مقادیر زیادی روی، مس و منیزیم است و به داشتن سیستم ایمنی سالم، تقویت عضله و استخوان و بهبود عملکرد سیستم عصبی مرکزی کمک می کند. هر اونس بادام زمینی معادل 30 گرم، حاوی 157 کیلو کالری است یعنی چیزی حدود 18 بادام هندی.


بادام: حاوی فیبر زیادی است و مطالعات اخیر نشان داده اند زنانی که به طور منظم 1 تا 1.5 اونس بادام در اواسط صبح مصرف می کنند، ناهار و شام کمتری را میل می نمایند. هر اونس بادام معادل 164 کیلو کالری است یعنی 23 بادام.
پسته: حاوی کاروتنوئیدها مانند بتاکاروتن، لوتئین و زیگزانتین است که به بهبود بینایی کمک می کند. آنتی اکسیدان های موجود در پسته خواص ضد التهابی دارد که ممکن است خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش دهد. پسته همچنین ویتامین ای و ترکیبات فنولی دارد. هر اونس پسته 159 کیلوکالری دارد و این معادل 49 پسته است.بادام زمینی: حاوی رسوراترول، ماده مربوط به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان و بیماری مزمن کلیه است. 8 گرم بادام زمینی حاوی مقادیر بسیار بالای پروتئین است و بهترین منبع آرژنین یک اسید آمینه محسوب می شود که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند
هر اونس بادام زمینی یعنی 39 عدد، 161 کیلوکالری دارد
.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1394-11-14 10:20        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ     
 
تمامی حقوق این سایت متعلق به واحد غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد
استفاه از مطالب باذکر منبع بلامانع است