وزرش شدید کنید تا سرطان پروستات نگیرید

 
در کنار یک رژیم غذایی سالم و حذف عادات غلطی مانند استعمال سیگار، ورزش شدید می تواند مانع بزرگی برای ابتلا به سرطان پروستات باشد.
به گزارش آوای سلامت به نقل ازmedicinenetنزدیک به نیمی از موارد سرطان پروستات اگر مردان بالای 60 سال و یا بیشتر ورزش های نسبتا شدید را در برنامه های روزانه خود بگنجانند و این نکته را دکتر استیسی کنفیلد، استادیار بخش اورولوژی دانشگاه کالیفرنیا، مرکز پزشکی سان فرانسیسکو می گوید.
تیم تحقیقاتی آمریکایی مطالعه ای را به منظور این هدف که ورزش های شدید می تواند از اشکال تهاجمی سرطان پروستات پیشگیری کند بر روی 62 هزار مرد بین سنین 40 تا 84 سال انجام دادند.
در طول مطالعه 913 مورد سرطان پروستات کشنده تشخیص داده شد. با این حال محققان تاکید کردند مردانی که ورزش های شدید می کنند 68 درصد کمتر از سایرین به اشکال تهاجمی این سرطان مبتلا می شوند. در این مطالعه که نتایج آن در مجله موسسه ملی سرطان چاپ شده، تاکید بر این است که فعالیت شدید بالاترین تاثیر بالقوه را در پیشگیری از سرطان پروستات و فرم تهاجمی آن دارد.
به گفته دکتر کنفیلد، تخمین زده شده است که شانس ابتلا به سرطان پروستات 34 درصد کاهش می یابد اگر همه مردان در هفته حداقل سه ساعت ورزش شدید همراه با عرق، انجام دهند.
بیشتر سرطان‌های پروستات خوش خیم هستند و تعداد کمی از آنها زندگی فرد مبتلا را تهدید می ‌کنند. با این حال تعداد کمی از سرطان ‌های پروستات به استخوان و دیگر ارگان‌ ها منتقل می‌ شوند و خطرناک هستند.
حدود یک هفتم مردان دچار سرطان پروستات می‌ شوند.

آوای سلامت
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1394-11-14 8:56        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ