صندلی کودک

نوزادان و کودکان به یک سیستم محافظتی که منطبق با قد و وزن آنها باشد نیاز دارند که بتواند قابل تطبیق با مراحل مختلف رشد کودکان باشد.

 سه قسمت از کمربند و قسمت اریب و مورب که برای بزرگسالان مورد استفاده قرار می گیرد ، در کودکان با قد و وزن متفاوت و بخش های مربوط متفاوت با بدن کودکان به طور اریب و مورب نمی توان مورد استفاده قرار داد.

برای مثال با قسمت کوچکتر ، شکم کودک با لگن خاصره و قفسه سینه پوشانده می شود ، در حالی که دنده های کودک نسبت به دنده های بزرگسالان احتمال دارد خم شود تا اینکه بشکند. در نتیجه ، انرژی حاصل از برخورد و تصادف به قلب و شش ها منتقل می گردد.

غالبا سه نقطه از کمربند و کمربند مورب ممکن است منجر به مصدومیت های شکمی در میان کودکان گردد؛ و در جلوگیری از پرت شدن و مصدومیت آنها مؤثر نخواهد بود. سیستم های محافظ کودک به طور خاص برای محافظت نوزادان و کودکان از مصدومیت درهنگام تصادف یا توقف ناگهانی طراحی می شوند که به وسیله آن تکان خوردن و حرکتشان دور از ساختمان داخلی خودرو بوده و فشارهای ناشی از تصادف را روی مقاوم ترین قسمت های بدن پخش می نمایدکه با حداقل صدمه و آسیب به بافت نرم بدن همراه است. صندلی ایمنی کودک در کاهش مصدومیت هایی که می توانند درحوادث بدون تصادف مثل توقف ناگهانی ، انحراف در زمان مانور و یا در زمان باز بودن درب خودرو به هنگام حرکت ، مؤثر باشد. 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1394-10-30 11:30        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ     
 
تمامی حقوق این سایت متعلق به واحد غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد
استفاه از مطالب باذکر منبع بلامانع است